Değerli  Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz ,

Bahçelievler Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Anadolu Lisesi , Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, laik cumhuriyetin kazanımlarının ışığında ilerleyen,  55 yıllık deneyime sahip saygın ve güvenilir bir tarihi barındıran kurumdur.

Okulumuzun temel hedefleri üst düzey akademik başarı ve üniversite öğrenimine geçiş sınavlarında yüksek başarı gibi iki somut geleneğin yanı sıra  öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktan oluşmaktadır. Bu da alanında uzman ve deneyimli eğitim kadrosu ve akademik danışmanların rehberliğinde her öğrencinin tek ve özgün olduğu ilkesinden hareketle eğitim öğretim süreçlerinin öğrencilerimizin bireysel farklılıklarının dikkate alınarak planlanması ile gerçekleşmektedir.

Okulumuz, dengeli bir eğitim öğretim programıyla öğrencilerine güçlü bir akademik programı kazandırmaktadır. Eğitim yaşantısı boyunca öğrencilerimiz kısa zaman aralıklarında, güvenilir ölçme araçları ile değerlendirilmekte ve öğrencilerin öğrenme sürecinin niteliği sürekli olarak geliştirilmektedir.

Bizler, sizlerden aldığımız destekle öğrencilerimizin  eğitim yolculuğunda yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimizin okullarında edindikleri deneyimlerinin yaşamlarında hayat bulması ve  2019-2020 eğitim öğretim yılında olduğu gibi gelecek yıllarda da hayat boyu öğrenme isteklerinin sürmesidir.

Sağlıklı, başarılı bir yıl olması dileklerimle esenlikler dilerim.

                                                                                       

Ayten Taştan

Bahçelievler Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Anadolu Lisesi Müdürü