“ÖZEL OKUL YOKTUR ÖZEL OLAN ÇOCUKLARIMIZDIR”

 

Doğru ellerde, sabırla- özenle ilmek ilmek örülmek, eğitilmek ister çocuklarımız.

Fen Bilimleri Okullarında ki her öğrenciye kişisel gelişim merkezi tarafından “ÖĞRENME STİLLERİ ÖLÇEĞİ” ve “ÖZ DÜZENLEME BECERİLERİ ÖLÇEĞİ” uygulanır.

Her öğrencinin öğrenme stiline uygun ders tasarımları danışman akademisyenler ve deneyimli öğretmenler tarafından hazırlanır. Öğrencilerimize öğrenmeyi ve öğrenme becerileri kazandırılır.

Fen Bilimleri Okullarının tüm bölümlerinde olduğu gibi ilkokul kısmında da dersler o dersin özelliğine göre rehber öğretmenler, sınıf öğretmenleri ve şube öğretmenleri tarafından işbirliği içinde yürütülür. Alanında uzman akademisyenlerimiz, rehber öğretmenlerimiz, deneyimli ve seçkin öğretmen kadromuz, yeni eğitim sistemine göre hazırlanmış temel ve yardımcı kitaplarımız, donanımlı kütüphanelerimiz teknoloji ve tasarım dersliklerimiz, laboratuvarlarımız, müzik, resim, drama atölyelerimiz, spor ve konferans salonlarımız, yüzme havuzumuz ve spor alanlarımızla öğrencilerimize her şeyden önce “KİŞİSEL ÖĞRENME BECERİSİ” kazandıracak bir okul ortamı hazırlamaktayız.

İlkokul düzeyinde de temel eğitim felsefemiz “Kişiye Özgü Öğrenme Metodu” dur. (KÖÖM)