Ortaokul eğitimini bitiren öğrencilerimiz, akademik başarıları, genel sınavlardan aldıkları puanlar ve tercihlerine göre lise programımızda bulunan Anadolu Lisesi veya Fen Lisesi programına devam ederler.

 

ANADOLU LİSESİ

 

Anadolu Lisesi programımız dört yıllıktır. Okullarımızda eğitim ortamları öğrencilerimizin bulundukları yaş grubunun özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Okullarımızda çocuklarımızın spor ve eğitsel etkinliklerini yapacakları eğitim ortamları da bu yaş çocuklarının özelliklerine hitap edecek şekilde özel olarak hazırlanmıştır. Okullarımızda özenle seçilmiş anlayışlı ve alanında yetkin, bu yaş öğrencilerinin öğrenme özelliklerini bilen öğretmenler tarafından çocuklarımıza yaşam boyu gerekli öğrenmeyi öğretmekteyiz.

Uyguladığımız aktif öğrenme modeli ile öğrenme sorumluluğunu almalarını hedeflediğimiz çocuklarımızın hem yaşam hem de sınav başarısı için hazırlamaktayız. Okul- aile- çocuk ilişkilerini yönetebilme, akademik ve sosyal etkinliklere yapabilme ölçütleriyle seçtiğimiz iletişim becerileri yüksek öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz için ders dışında etkinlikleri planlarken, öğrencilerin sevdikleri şeylerden yola çıkarak öğrendiklerini pekiştirmeyi amaçlarlar.

Öğrencilerimizin ileride seçecekleri meslekleri tanımaları için etkinlikler düzenlenir. Bu etkinliklerin, öğrencilerimizin katılacakları sınavlar için motive olmalarına ve hedeflerini gerçekleştirmelerine büyük katkısı bulunmaktadır. Kişisel Gelişim Merkezi, öğrencilerimize uyguladıkları testlerle onların bu hedefleri gerçekleştirmelerine ve mutlu bireyler olarak yaşamlarına devam etmelerini katkı sağlamaktadırlar. Okullarımızda derslerini anlamakta veya sınavlarına hazırlanmakta zorluk yaşayan öğrencilerimiz için, haftanın farklı zamanlarında devam ettikleri, öğretmenlerin ve öğrencilerin isteğine göre bireysel veya grup halinde düzenlenen, sınıf düzeyindeki derslerin pekiştirildiği etüt çalışmaları düzenlenmektedir.

Öğrencilerimizin ilkelerine bağlı, kendi dillerini güzel ve etkili kullanabilen bireyler olmalarının yanı sıra değişen dünya koşullarına ayak uydurabilmelerine de katkı sağlayacak eğitim ve öğretim etkinliklerimizin içinde dil eğitimi önemli bir yer tutmaktadır. Dil eğitimi programı akademik dil eğitiminin yanında, öğrencinin günlük yaşamında da kullanabileceği şekilde hazırlanmaktadır.

Planladığımız ve programladığımız eğitim öğretim etkinlikleri ile öğrencilerimizin akademik başarılarını üst seviyeye çıkarmayı hedeflediğimiz okullarımızda, onların yeteneklerini keşfetmelerine de olanak tanımaktayız. Sanat ve müzik atölyelerinde yapılan çalışmalar,  açık ve kapalı spor alanlarında yapılan faaliyetler çocuklarımızın kendi yetenek, ilgi ve ihtiyaçlarını keşfetmelerini ve kendilerini tanımalarını sağlamaktadır. Bulundukları yaş itibariyle insan yaşamının önemli bir dönemini yaşamakta olan öğrencilerimizin ruhsal olarak rahatlamalarına, arkadaşları ile hoşça vakit geçirmelerine de fırsat tanımaktadır.

Akademik kariyerin yanında hepimizin yaşamına anlam katan sevgi, saygı, sorumluluk kavramlarının altında bulunan davranışları ve özgüveni çocuklarımıza kazandırmayı amaç edinen Fen Bilimleri Okulları’nın gülen yüzünü temsil eden yönetici ve öğretmenlerimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet etmekten büyük mutluluk duyacaktır.